KOŠÍK: 0 0

O nás

O nás

Náš příběh

Každý z nás má možnost ovlivnit více než si myslí, stačí jen chtít. Máme rádi českou zemi. Jsme hrdí na to, že jsou Češi národem šikovných, pracovitých a vynalézavých lidí. Milujeme přírodu a víme, že kdo chce brát, měl by i dávat. Je pro nás důležité žít v souznění s přírodou. Myslíme si, že moudrost života je v tom umět vnímat každý okamžik, radovat se z toho, co máme, čerpat a učit se z vlastních zkušeností, i zkušeností našich předků. Vrátit se ke kořenům a zákonitosti života na Zemi.  A sdílet.. radost, kreativitu, sounáležitost, úspěch, spokojenost, tvořivost, prostě vše, co funguje a může být i pro ostatní užitečné a obohacující.

V roce 2017 jsme objevili zpustlé území bývalého statku na Myšlíně a tím se začala nová etapa našeho života, který se do té doby hodně točil kolem naší práce, byli jsme nastavení na výkon, efektivitu, odpovědnosti za výsledky a naší práci se snažili skloubit s rodinným životem a péčí o dvě dcery. Jak jsme začali pomalu krajinu kultivovat uvědomili jsme si, jak je pro nás pobyt v přírodě a péče o půdu a přírodu naplňující. Jako by se nám vracela ztracená energie, měli jsme a máme radost z každého drobného krůčku v rekultivaci území, z každého nového stromu, rostlinky, která začne plodit.

Založili jsme sad, obnovili polní cesty a aleje. Založili pole, na část jsme zasadili levanduli lékařskou, kouzelnou bylinku, která má široké využití. Postupně jsme rozšířili pole našich bylinek o heřmánek, měsíček, mátu, mateřídoušku, slézovou růži a další. Začali jsme pěstovat zeleninu – brambory, česnek, cibuli, okurky, rajčata, mrkev, petržel, špenát a další a ovoce – jablka, hrušky, maliny, jahody, špendlíky, mišpule, rybíz i citrusy. Chtěli jsme mít vlastní produkty ze zahrady, u kterým máme jistotu, že jsou pěstované s láskou a bez chemie. Původně jsme vše pěstovali pro vlastní užití a naší širší rodinu, ale protože zájem o kvalitní zeleninu a ovoce bez chemie je velký, rozhodli jsme se produkci rozšířit a nadbytky prodáváme přímo z našich zahrad. Hledáme staré a osvědčené receptury pro pěstování a zpracování. Začínáme také spolupracovat s dalšími výrobci v Čechách a na Slovensku, protože chceme podpořit šikovné lidi v naší zemi.

V tuto chvíli se také připravujeme na rekonstrukci a výstavbu statku. Projekt jsme založili na historických informacích o tom, jak statek v minulosti vypadal. Stavíme s využitím moderních technologií a materiálů, ale architektonicky původní statek, jaký v místě stál už před 250 lety. Součástí statku bude i malý penzion a prostory pro cvičení, meditace, tvořící dílny apod.

Těšíme se na každý den naší nové cesty za obnovou krásného místa a uvítáme každého, kdo si bude chtít odpočinout a načerpat energii v našich zahradách.

 

Jana, Tomáš, Kačka a Eliška

Nemohu uvěřit, že smyslem života je být šťastný. Myslím, že smyslem života je být užitečný, být zodpovědný, být soucitný. Především to znamená být k něčemu: něco znamenat, za něčím si stát, něco ve světě změnit tím, že jste žili.
- Leo C. Rosten

Připravujeme se na jaro

Rekonstrukce

Jaká je naše filosofie

Symboly areálu

VÍRA

Víra je velmi důležitou součástí našich životů, dodává odvahu a sílu. Je našim průvodcem v dobách dobrých i těch zlých. Věříš v Boha? Inteligenci, která nás přesahuje? Spravedlnost? Šťastné zítřky? Dobré lidi? Nebo ve vlastní schopnosti a jedinečnost?

Posaď se pod korunami stoletých stromů nebo se projdi alejí ke Zvonici a přemýšlej o své Víře…

ZVONIČKA

„Spojuji se zvony něco, co pro svůj život vlastně také nutně potřebuji – víru v něco vyššího. Zvon je prostředníkem mezi Bohem a člověkem,” říká Rudolf Perner IV. ze slavného zvonařského rodu z Pasova.

Snad i proto zvon vzniká rukou člověka, z jeho znalostí, dovedností i pokory. My věříme, že naše Zvonička umí plnit přání. Pokud si něco přeješ, vyslov své přání nahlas nebo potichu a třikrát zazvoň.

Symboly VÍRA a ZVONIČKA jsou dílem sochaře Lukáše Řezníčka www.socharreznicek.cz, úžasného muže s duší rebela, který má talent, odvahu a dobré srdce.

Lukáši, děkujeme, že jsi přinesl tyto symboly do našich zahrad.

Co všechno u nás najdete

Části zahrad

Na podzim 2018 jsme na našich zahradách založili levandulové pole.

Byla to první květinová část našich zahrad. Přivezli jsme 500 rostlinek levandule lékařské, vyšlechtěné pro české podnebí. Levandule lékařská je jednou z nejvoňavějších a nejkrásnějších bylinek.

Pomáhá léčit tělo i duši. Přijeďte si v červnu a v červenci zacvičit do levandulového pole, zkusit tu úžasnou vůni a udělat si krásné fotky.

Z naší čerstvé levandule vyrábíme květinové vazby a dekorace. Například věnce na dveře, stojící kytice a malé kytičky, svatební dekorace. Ze sušené levandule pak mnoho vonných sáčků různých velikostí a tvarů.

S dokončením rekonstrukce počítáme buď na podzim 2020 nebo na jaře 2021. Těšíme se, až naše rybníčky budou mít zpátky svoje kouzlo.

Součástí území je i mokřad v lese pod rybníčky, kde chystáme vybudování tůní a naučné stezky, která povede lesem ke škole a školce Mozaika.

Rybníčky Nebesák a Požerák mají za sebou už dlouhou historii

Je o nich zmínka už v císařských mapách. Zahájili jsme jejich rekonstrukci v roce 2018, provedli jsme odbahnění, při kterém jsme narazili na technické problémy, které vyžadují opravu stavidel i hrází.

Nejznámější z našich stoletých stromů je bezesporu Žižkův dub

Nejstarší pověsti o mohutném dubu nacházejícím se na konci obce Myšlín, která je dnes součástí Mnichovic, se datují již do 9. století, kdy kolem něj procházeli staří Slované na obětiště u Zvánovic.

Avšak známější a reálnější je příběh z dob husitských. V roce 1421, kdy tudy táhl Jan Žižka se svým vojskem na Český Brod, byl na Myšlínském dubu údajně oběšen kněz Petr z Cimburka. Ten se zde setkal s Janem Žižkou, aby orodoval za Mnichovice. Byl však usvědčen jako zvěd a na místě byl odsouzen a popraven. Nakonec se ukázalo, že zvědem byl voják, který kněze usvědčil. I přesto byly Mnichovice ušetřeny. Stáří dubu je tedy odhadováno na 800 let a jeho koruna dosahuje téměř 20 metrů. Kdysi však býval mnohem vyšší. Dodnes se dochovalo pouze jeho torzo, které je ale stále zdravé. Obvod kmene měří sedm metrů a jedná se tak o jeden z nejstarších a největších stromů ve Středních Čechách. Mohutný kmen s dutinou, jež je od země otevřená láká ke vstupu do pohádkového úkrytu. To však není možné, neboť dutina je opatřena mříží a vstupu brání i velký žulový kámen připomínající svým tvarem husitský štít. V lese památných stromů se nachází i další stromy, dvě stoleté lípy, nádherný javor klen s mohutnou zelenou korunou a další stoleté duby.

Zdroj: kudyznudy.cz

Možnosti využití areálu

Co nabízíme

Produkty

Máte dotaz na naše produkty? Neváhejte nás kontaktovat telefonem nebo e-mailem. Budeme se těšit!

  • Pěstované u nás
  • Bez chemie

Eventy

Máte dotaz na možnosti uspořádaní eventu? Neváhejte nás kontaktovat telefonem nebo e-mailem. Budeme se těšit!

  • Svatby a rodinné akce
  • Team-buldingy a relax

Občerstvení

Přijeďte si znovu na jaře odpočinout do našich zahrad a dát si výbornou kávu, domácí limonády nebo koláče. Vyberte si sladkou zeleninu, nebo ovoce plné vitamínů, pěstované s láskou a bez chemie.

  • V zimě zavřeno
  • Rekonstrukce
Navštivte náš e-shop

Produkty z naší farmy